| Lilithium a întrebat:

Daca merg la stomatolog care are contract cu casa de asigurari, este gratis? Sunt eleva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alice270246 a răspuns:

Cunosc un stomatolog din orașul meu care are contract cu casa de asigurări și da, face gratis, la copiii de până la 18 ani. Cred că așa e în toate cazurile, din moment ce are contract cu casa de asigurări, dar nu pot garanta asta

1 răspuns:
| zilog a răspuns:

Teoretic unii dentiști au contract cu casa de asigurări trebuie să scrie pe usa lor
sau poți să îi intrebi dinainte!

Din experiența personală si am avut de aface cu mulți dentiști când ei fac lucruri gratis le fac cu materiale foarte proste
si din punctul meu de vedere se bagă să facă muncă dinasta gratis adică plătită de stat doar cei care sunt începători sau care nu au curaj sau experiență sau dexteritate sau nu fac trebă bună
și ei se știu deja cu musca pe căciulă
știu că nu sunt capabili să facă o treabă pe care să ceră bani că le dă omul cu toporul în cap
așa că aleg sa facă practică pe unii șî alții care merg acolo și se oferă cobai pe motiv că sunt moca și dacă e moca mai ai și pretenții