| king5151 a întrebat:

Daca mi-a scos nervul la o masea si mi-a cazut plomba dupa cateva saptamani e normal sa mai miroasa maseaua respectiva? Si sa ma mai intepe putin cateodata(nu tare), cat timp aveam plomba nu simteam nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este semn ca, a fost plomba provizorie si n-ai mers inapoi sa se termine scosul nervului!

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al stomatolog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-a cazut umplutura este normal sa miroasa deoarece nu s-a lipit/imbinat cu trebuie si ai avut spatiu intre umplutura si dinte, spatiu in care a intrat macare/bacterii, sau erau deja avand in vedere situatia.

| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Probabil ai facut infectie, cel mai bine ar fi sa te duci la un dentist ca sa stii sigur