| LookAtMeNow a întrebat:

Daca mi-a venit menstruatia dupa terminarea tratamentului cu Duphaston mai sunt sanse de sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În mod normal nu!
Se presupune că ai luat la indicația medicului, nu după auz muzical!
Pa, pa.

| LookAtMeNow explică (pentru Legiuitoarea):

L-am luat la recomandarea medicului.Am facut si ecografie, insa la ovare.Presupun ca daca ar fi existat vreo modificare mi s-ar fi spus.Am facut si teste de sarcina si mi-au iesit negative.Si menstruatia mi-a venit la 3 zile dupa terminarea tratamentului.Pot sta linistita? Multumesc mult pentru raspuns!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Linişteşte-te că NU eşti însărcinată!

Ţi-am mai spus de n ori happy

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Da,...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu,nu sunt sanse de sarcina.
Te pup!

| laurentiu80 a răspuns:

Pai acest medicament este pentru reglarea menstruatiei, nu este un anticonceptional de a te feri de o eventuala sarcina.

| LookAtMeNow explică (pentru laurentiu80):

Stiu ce este. Nu am avut contact sexual in timp ce l-am folosit. L-am folosit pentru amenoree secundara si mi-a venit ciclu la 3 zile dupa terminarea tratamentului.

| IceBil a răspuns:

Da. Singura metoda contraceptiva sigura 100% este abstinenta. happy

| LookAtMeNow explică:

Nu e metoda contraceptiva.Grabeste venirea menstruatiei.

| xShinee a răspuns:

Cel mai indicat e sa consulti un doctor, pana atunci ar fi indicat sa nu ai contact sexual.winking