| anonim_4396 a întrebat:

Daca, mi-am facut pasaport biometric, cum pot scapa de pacat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce pacat? Nu te lua dupa toate prostiile care s-au spus despre pasaportul biometric, nu este nimic adevarat. Pacat este daca faci ori spui lucruri rele, nu acesta. Numai bine!

| Andruşcă a răspuns:

E o intrebare interesanta...
Du-te la o biserica(dar nu duminica cand e slujba, mergi cand e preotul singur pe acolo) si discuta cu el ca de aia se afla acolo.O sa-ti zica el tot ce te intereseaza si ce trebuie facut.

| Laura a răspuns:

Frate câți idioți laughing.

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Pai sa-ti faci pasaport dinalalalt, sau nu stiu exact. Spovedeste'te pentru inceput si intreaba'l pe parinte ce trebuie sa faci.

| NIGhTmArE187 a răspuns:

Mda...nici categoria nu se potriveste, si ar trebui sati schimbi poza de la avatar.intr-un fel l-ai jignit pe Cheloo cu intr ta stupida.cred ca daca teau auzi tear cafti.fiindca nici el nu e cu ***-uri de astea si e un om rational.ba frate,sunteti prosti?!? ce pacat ma? crezi ca te trazneste doamne doamne daca tiai facut pasaport biometric? tu inca mai crezi in prostiile astea de adormit sugarii ma? religia e un mijloc de manipulare in masa si rezista fiindca sunt multi care cred si ajuta financiar biserica, voi va duceti si va dani banii vostrii la cutia milei(mai bine zis cutia prostiei), ramaneti si cu mai putin si episcopii lu` peste stau cu burtan sus in dubai la soare pe banii oamenilor.TREZIREA bai,nu suntem in basme,suntem in viata reala, unii pacatuiesc doar ca sunt in viata(de ex politicienii) si le merge bine, daca exista dzeu se facea dreptate si nu o mai duceam asa rau.pana la urma,cum zice si numele,,dumneZEU",doamne doamne este un alt...ZEU! care zice ceva de genu:,, sa moara mama crede in mine si nu crede in altii" asa cum fac toti zeii de altfel, fiecare incearca sasi atraga sustinatori.ma rog,pacat ca nu exista,dar zic asa, stai linistit ca nu ajungi in iad, mai bine vezi-ti de viata ta si scapa de temerile stupide.

| KenJi a răspuns:

Stai linistit, nu ai pacatuit, dar pentru ca simti asta roaga-te la Dumnezeu sa te ajute si sa te ierte pentru ca ai unul. Numai bine si stai departe de 666