| Enescu_Andrei_1997 a întrebat:

Daca mi-am spart capul, mi se mai poate forma cheag de sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca a curs sange nu ar trebui. Dar fara o investigatie mai amanuntita la un cabinet medical, nimeni nu poate sti.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate.
Urgent la medic pentru o radiografie craniana.

| Enescu_Andrei_1997 explică (pentru Violleta2022):

Mi.am facut radiografie craniana! Si mi-a spus doctorul ca nu am fractura...si daca ma simt bine, fara simptome...nu am nimic

| Violleta2022 a răspuns (pentru Enescu_Andrei_1997):

Sa ai grija, daca apar ameteli, tulburari de vedere, stari de voma, vorbit greoi, in decursul urmatorelor zile, mergi urgent la spital.

Răspuns utilizator avertizat
| ancaflorian a răspuns:

Trebuie mers la medic, pus fire (daca e cazul). Nu stiu daca se poate sau nu forma cheag, as zice ca da, insa trebuie urmarit sa nu apara semnele unei comotii (greata, voma).

| Enescu_Andrei_1997 explică (pentru ancaflorian):

Ar fi necesar un RMN?

| millar a răspuns (pentru Enescu_Andrei_1997):

Da,