| Oprea_Liliana_1999 a întrebat:

Daca nu mi-a venit ciclul 2 ani și am întreținut relații sexuale neprotejat, pot rămâne gravidă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti sa ramai insarcinata, cand ai ciclul neregulat, nesttind cand se poate produce ovulatia.
Totusi, este vital sa vezi de urgenta un ginecolog sau endocrinolog, pentru ca lispa menstrei pe o perioada atat de mare, indica probleme grave, hormonale, endocrine sau cine stie, tumorale.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ai putea fi deja gravida, ca gravidelor nu le vine cicllul laughing

| MynameisRoxana18 a răspuns:

Da normal...da stai chill am vazut o postare pe Instagram in care scria,, nu conteaza daca esti in perioada fertila, daca iubi o scoate la timp no problem"?