| DClaudiu a întrebat:

Daca o fata face avort. Si nu semneaza nimic. Si cand ajunge acolo la avort si sunt studenti in practica iar fata nu a semnat nici un act iar baieti se uita practic nu e o violare a intimitatii fara consimtamant?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, daca fata merge intr-o clinica (adica sectie/cabinet care are activitate didactica. daca a mers acolo, automat si-a dat acceptul sa participe la activitatea didactica.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Studentii sunt in practica.Totusi, ai putea cere sa nu fii asistata decat de medic si asistenta.Este dreptul tau.

| neutrino a răspuns:

Nu, asa ca te poti face linistit student la medicina.