| Feyenooord666666 a întrebat:

Daca o persoana are cancer la vezica in stagiul 3 care sunt sansele de supravetuire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Buna,

Nu detin cunoastere medicala, nu am studiat medicina insa citesc cu mult drag carti si articole si vizionez videoclipuri despre oameni care au reusit sa se vindece pana la 100% de tot felul de probleme medicale (nu imi place sa le numesc boli).
In primul rand si poate cel mai important factor care a stat la baza reusitei lor a fost increderea personala in ei si in organismul lor. N-au umblat pe la manastiri si catedrale sa se taraiasca prin jurul cladirilor si nici n-au pupat moaste. N-au avut timp nici sa accepte negativismul altora care le nega reusita de vindecare.
Un alt factor important al unora a fost sa se gandeasca de ce s-a ajuns la imbolnavirea trupului iar altii au ales terapii naturiste sau sa caute doctori cu rezultate de succes pentru a incepe tratamente moderne sau alopate.
Cautati, cautati si cautati informatii; doctori, si credeti cu tarie in dvs, rugati-va daca sunteti o persoana credincioasa si ramaneti pe cat posibil optimist.
Va doresc numai bine!

12 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Stadiul 3 nu e așa bun. sad Daca esti aparțínător (adică, cineva din familie), medicul ei/lui ti-ar putea spune un prognostic.

| Sophieka a răspuns:

Multumesc!

Am sa revin cu, cateva link-uri in cateva zile spre carti, documentare si multe altele care au legatura cu aceasta postare si nu numai, atat pentru dvs. cat si pentru toti cei care vor vedea aceasta postare. Pe curand!

| Sophieka a răspuns:

Buna seara

Aici va ofer cu mult drag cateva din videoclipurile pe care eu le-am vizualizat si care mi-au adus beneficii in viata mea :

Dr Bruce Lipton ( traduceri in romana )
- https://www.youtube.com/watch?v=WJtDCjwb_5k (Partea I)

- https://www.youtube.com/watch?v=MNQV3zKdB-8 (Partea II)

- https://www.youtube.com/watch?v=QN2o1DDglac (Partea III)

Joe Dispenza : - https://www.youtube.com/watch?v=eSQEhETjEoU

Meditatii / Hipnoza : - https://www.youtube.com/watch?v=nLnKqUf37e8&t=3s

Alta meditatie curatare / echilibrare Chakre: - https://www.youtube.com/watch?v=ZyyOoAam86k&t=2s

Meditatie cu Anca Nistoroiu : https://www.youtube.com/watch?v=X6PF0_F2RTo

Audio Cartea : Supa de pui pentru suflet - https://www.youtube.com/watch?v=XdNfZfFh-EA

Este in regula daca adormiti pe ele, pentru ca, creierul inregistreaza si lucreaza in permanenta, si intra cu usurinta in fiinta noastra, in subconstientul nostru, in momentul in care dormim.
Repetati meditatii zilnic / ganditi optimist / vizualizati vindecarea...Inteleg ca e greu, sper sa reusiti.

As mai recomanda cartile doamnei doctor Virginia Faur care ofera multe informatii despre minte si trup, despre alimentatia sanatoasa bazata pe plante, detine si multe retete in cartile ei despre alimentatia bazata pe hrana cruda (vegetala).

Gasiti o gramada de videoclipuri si meditatii pe internet, sau prin abonament la biblioteca localitatii dvs, puteti inchiria multe carti benefice.

Va doresc numai bine! Sper sa citesc vesti bune!

| Feyenooord666666 explică (pentru Sophieka):

Multumesc frumos.

Persoana in cauza va merge luni la control sa vada ce si cum.

Sper ca totul va fi bine.

| Sophieka a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Daca ii puteti da sa asculte audio carti despre insanatosire, meditatii de vindecare etc, cu siguranta vor aduce un plus, decat sa stea, sa se macine, mai bine sa faca meditatii, astfel creierul intelegand ca persoana doreste insanatosire.

Succes!

| troleibuz a răspuns:

Da. Orice e posibil. Nu pierde speranta.

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Sănatate!

| Feyenooord666666 explică (pentru aneliram):

Mersi mult.

| aneliram a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Floresdemayo are dreptate, daca esti din familie, sa întrebi doctorii este cel mai bine.

| aneliram a răspuns:

Gasesti la sfarsit sansele de supravietuire, bine ca depinde de la persoana la persoana. E un diagnostic greu asa este, dar mai se întampla si minuni.