| Demidol a întrebat:

Daca o persoana are predispozitie spre AVC (spusa medicului!), are voie sa faca fizioterapie? Electrice, bai. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Da, tot ce e facut cu moderatie e ok.

| Demidol explică (pentru Furnicuta000):

Ce inseamna moderatie in fizioterapie? Sau de fapt nici nu stii ce este aia.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Medicul recomandă dacă e voie sau nu.

| Demidol explică (pentru sadrian46):

Tocmai ca medicul a recomandat, fara sa tina cont de alte afectiuni. Mi se pare ca nici nu a intrebat. Pacientul nu este un "abonat" al medicilor si s-au purtat superficial.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Demidol):

Ma refer sa nu iti soliciti corpul.
Normal ca stiu ce inseamna.
Ideea e ca cei cu boli cardiovasculare trebuie sa se fereasca sa isi solicite corpul dar trebuie sa se fereasca si de sedentarism. Si sedentarismul e la fel de periculos.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Demidol):

Nu trebuie să fie abonat la medici. Trebuie să ai un medic de bază la care să te referi.
Dacă ai probleme vasculare, acela va fi de bază.

| Demidol explică (pentru Furnicuta000):

Faci confuzie, fetito! Nu e vorba de exercitiile la sala!

| Demidol explică (pentru sadrian46):

Nu eu am. Are cel pentru care am intrebat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Demidol):

Să îl inviți și pe el pe TPU.

| Demidol explică (pentru sadrian46):

Nț. E prea batran.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Demidol):

Atunci ce să mai zic eu, care am 36 de ani pe un picior.

| Demidol explică (pentru sadrian46):

Joj, ce tanar esti! In comparatie cu cel in discutie, nu cu mine happy
La multi ani si sa fii sanatos!