| Mazarro a întrebat:

Daca o sa fac o scoala postliceala sanitara pe specializarea asistent medical generalist pot sa lucrez ca paramedic la SMURD?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BogdanLuca a răspuns:

Poti sa lucrezi asistent ..paramedicii sunt doar soferi de la pompieri cu o instruire paramedicala in acordarea primului ajutor de baza!
Deci asistentul este mai mare in grad sa zicem asa decat paramedicul! Si da, poti lucrea la SMURD!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,poti lucra la SMURD.
Si eu vreau sa fac o postliceala de asistent medical generalist.
Te pup!

| Mazarro explică (pentru anonim_4396):

Lasa-mi facebook-ul tau te rog. vreau sa te intreb ceva! big grin

| Mazarro explică (pentru anonim_4396):

Statusul de membru junior nu permite trimiterea de mesaje acestui utilizator. Deci...