| anonim_4396 a întrebat:

Daca partenerul a ejaculat dupa 5 minute dupa ce a scos penisul avand si prezervativul este posibila sarcina? Am folosit prezervativul mereu dar nu l.am verificat dupa ce partenerul a ejaculat. Este posibila sarcina? Mi-a intarziat ciclu cateva zile sisunt putin speriata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

nu cred ca e vorba de sarcina, fa un test de sarcina daca vrei

| Azµre a răspuns:

Nu!

| DNSK a răspuns:

Nu e posibila decat daca s-a rupt prezervativul si tot continutul s-a dus in alta parte decat unde trebuia.

| Violente a răspuns:

Fă un test de sarcină. Daca v-ați protejat, atunci nu este nicio problema dar intervine ghinionul, unul dintre prezervative putea fi spart, iar sperma să fi ajuns în vagin.

Recomand să nu se mai ejaculeze in prezervativ datorita acestor gen de probleme, ruperea prezervativului si bineînțeles, la terminarea fiecărui contact, să se umple prezervativul cu apă si sa se verifice dacă este spart.

Aveti grija!

| Julyett a răspuns (pentru Violente):

Cand a ejaculat avea prezervativ dar nu a fost intravaginal. a ejaculat afara avand si prezervativul

| Violente a răspuns (pentru Julyett):

Atunci nu ai de ce sa iti faci griji.

| sensualus a răspuns:

Daca rezista mai mult de 5 min, sigur erai gravidalaughing)

| benga94 a răspuns:

Stai linistita nu are cum nici o sarcina, ciclul mai intarzie la toate fetele, sa fiii mai sigura cumperi un test de sarcina de la farmacie, pentru siguranta ta.

| americanblue a răspuns:

Buna!
daca spui tu ca te'ai protejat si ca prezervativul era intreg..atunci daca a ejaculat cu prezervativ..nu este nimic.credemahappy la mine a ejaculat cind s-a rupt prezervativul si cind am observat era tirziu.dar am luat pastila de a 2-a zi si este totul ok happy ai grija:* menstruatia daca nu este stabila poate intirzia de la sine sau de la o raceala. daca intirzie mai mult de 7 zile fa o vizita la medic :*
fundita?