| Hezhex a întrebat:

Daca pierd sange sau imi curge sange din nas,dupa se poate reface la loc sangele, sau ramane tot asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Se reface. Gandeste-te la cei care sunt donatori. Cate 400 ml la o donare. Ar muri daca nu s-ar reface sangele.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Doar de jumătate ai nevoie, deci nu mori

| sierra1 a răspuns:

Tu ce părere ai? dar dacă donezi?

| Celcestietot a răspuns:

Niciodata cat vei fi in viata nu vei ramane fara sange.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Bea apa, papă ridichii.
Nu, nu rămâne așa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se reface. Consuma lichide multe.

| Vasile2003 a răspuns:

Logic că se reface ...acele vene la nas probabil le ai mai subțiri și s-au spart, dar momentul în care se oprește sangele nu înseamnă că ti s-a terminat, ci că acea gaură de la nivelul venelor de la nas s-a "sudat "... Sângele e intr-o continuă curgere, nu e împărțit pe anumite compartimente sau stă pe loc ca să se poată termina. Succes!