| Bianca_6401 a întrebat:

Daca scot sarma de la sutien o sa mai tina pieptul? ( sutienul e de la H&M si are un fel de banda cu lipici care il sustine pe piele) Fundita kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Depinde de măsura sânilor tăi. happy Dacă îi ai mici,nu se întâmplă nimic dacă scoți sârma,însă dacă îi ai mari nu mai ai parte de susținere și bustul va arăta urât. happy
Ai grijă cu sutienul,este incomod, eu una port rar, bustiera este comodă și ai parte de comoditate. happy Sutienul poate face răni.

| Ramonaaaa a răspuns:

Bună,
Depinde.Eu,spre exemplu, nu am sâni foarte mari şi am scos sârma de la sutien pentru că mă deranja.Cu toate acestea,sutienul a oferit acceaşi susţinere.
Dacă ai sânii mai mari şi scoţi sârma de la sutien, atunci aceştia nu vor mai fi susţinuţi şi sutienul va ''acţiona'' ca o bustieră, ceea ce nu e deloc okei.

| PsyhoLynxLynx a răspuns:

Sarma aia da forma sutienului.Asa ca daca ii scoti sarma il vei arunca imediat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu ai scoate sarma...si app. daca porti prea des sutiene cu push up (ca acela) sanii o sa se lase mai devreme si nu cred c-o sa-ti placa (parerea mea) eu una port doar atunci cand e necesar in rest bustiera sau sutien normal.happy

| Limbutza_Georgik_1995 a răspuns:

Pieptul tau nu o sa mai arate la fel de bine in el o sa fie mai lasati nu o sa aiba forma akeia frumoasa k la inceput acum depinde si de sanii tai daca sunt lasati sau cat sunt de mari...