| anonim_4396 a întrebat:

Dacă slăbesc rapid cam intr-o săptămâna 5 kg, va rămâne exces de piele? Gen se va zbârci pielea ca la pers bătrâne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AndreiPT a răspuns:

Nu va ramane exces de piele, dar daca nu cumva intri la categoria de obezitate morbida probabil nu vei reusi nici daca nu mananci aproape nimic sau vei pierde mare parte apa. Pentru a pierde un kg de grasime ai nevoie de un deficit de aproximativ 7000 de calorii.

| Curiozitățitpu a răspuns (pentru AndreiPT):

Am 61 de kg la 1.66 m și vreau 55

| DocIonuț a răspuns:

Nu este recomandat sa slăbești 5 kg într o săptămână...dar dacă reușești nu va rămâne exces de piele