| anonim_4396 a întrebat:

Daca slabesc si mai scap din grasime, mi se va intari si musculatura? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Numai daca faci sport, in perioada in care tii dieta ca sa slabesti.

| Catrice a răspuns:

Da,exact,sa știi ca aia care merg la sala sa facă mușchi merg degeaba, ce zici tu e secretulhee hee

| VoidEternal a răspuns:

Depinde cum scapi de grăsime. Daca faci asta strict prin dietă, atunci nu. Daca scapi de grăsime cu mult cardio atunci se vor întări mușchii pe care ii folosești la activitatea respectivă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, de fapt exact opusul. Cand scazi din greutate creste grasimea pentru ca tu tot ai nevoie de energie pe timp de zi si corpu pune si arde grasime. Daca vrei sa scazi si sa pui muschi atunci mananci 0 grasimi si mult carbo dar mese mici si mai multe sau paine de graham etc. Si proteine neaparat. Faza e ca o sa te simti oribil dar asta e

| Valorosul69 a răspuns:

Fac muschi la sala, forta power

| ValoareLaMinut a răspuns (pentru Valorosul69):

Adevărat te pup vericu te astept la un barbut un rummy

| AntonioPena a răspuns:

Daca slabesti doar prin regim alimentar nu, daca faci si exercitii fizice da, dar sa continui sa le faci si dupa ce ai slabit.