| Derkes a întrebat:

Dacă stai la mare timp de 3 luni de zile,în fiecare zi la plajă, te poți face negru ca un african?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,la un moment dat nu te poti inchide mai mult la piele, bronzul este de fapt o protectie pentru ca pielea sa nu se arda, dar a deveni negru in nici un caz nu vei deveni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te poti face negru ca un African dar poti sa faci cancer: http://adevarul.ro/......index.html

| oykoj98 a răspuns:

Nu, cel mult ca un indian/arab. Culuarea africanilor nu este datorata statului la soare ci a unui pigment natural care, asemeni parului, nu poate fi schimbat decât cu o găleată de vopsea.

| Tess a răspuns:

Salut. Depinde ce înțelegi prin african. Unii nu sunt negru ca tăciunii. Am văzut oamenu ciocolatii și aș fi jurat că erau negri, dar era numai de la lungă expunere la soare. Ține minte că soarele îmbătrânește pielea grozav. Baftă. Citește mai mult aici: https://eumerit.blogspot.co.uk/2013/05/bronzul-si-razele-ultraviolete.html

| penciuiulian99 a răspuns:

Posibil