| anonim_4396 a întrebat:

Daca stau la calculator fara sa mananc pot sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

2 felii de paine maxim pe zi
0 bere
1 litru vin de țară sec cu 2 litri sifon.

1 ou pe saptamana

Carne putina gen 20 grame o data la 3 zile de pui sau peste

In rest poti manca ardei grasi copti la cuptor cati veea sufletul tau ciuperci coapte la cuptpr mieji de nuca aline daca alegi sau mergi si tu macar 10 pasi.pt fiecare aluna.
Mult suc de mere natural macar 5 litri / zi

0 zahar

1 lingura mare de miere / zi

3 lamai limonada

Orez
Vaeza cata vrei pentru ca varza slabeste.

Cartofi putini si copti sau fierti

Raspunsul este da poti sa mananci dar trebuie ori sa faci sport miscare
Ori sa nu faci sport dar sa bagi multa barza cruda salata cu putin ulei masline zeama de lamaie sare piper

| RAY a răspuns:

De ce sa nu manci?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu sa mai auzit așa ceva niciodată, trebuie să mănânci să bagi în tine.
Mergi la un medic nutriționist care îți va da niste vitamine care o să îți declanșeze arderile la stomac plus o dietă echilibrată vei lua în greutate rapid.

Mergi la medic analizele la stomac cu raze X se fac doar o data la 18 luni, dacă le faci de mai multe ori dai in caner la stomac sunt foarte periculoase razele X.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Normal ca nu te ingrasi daca nu mananci, iar daca o sa mananci foarte putin si o sa ai un aport caloric foarte mic, nu numai ca nu o sa te ingrasi, chiar o sa slabesti.

| Catalin77945 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

O sa slabeasca o perioada, dupa ii se regleaza metabolismul si daca asta o trait cu 500 cal/zi, dupa o sa poata sa manance numai 500 pana si-l reface iar si o sa-i fie nasol

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Catalin77945):

Daca o sa manance numai 500kcal ( cum spui tu ), pe o perioada mare de timp, nu i se regleaza nimic, o sa slăbească pana o sa aiba stari de leșin si o sa cada jos din picioare pentru ca, corpul sau o sa inceapa sa se consume singur ( o sa ii scada masa musculara, grasimea, oasele o sa ii devina foarte fragile, o sa ii apara vanatai si daca se apasă un pic cu un deget pe antebrat, sa zicem), si o sa ajunga sa fie zombie si dupa ca sa se poata recupera nici nu o sa mai poata mânca, o sa trebuiasca sa i se puna perfuzii ca sa își poata reveni.

| armiaso a răspuns:

Da, lumina albastra are 100 kcal pe 500 lumeni.