| wrzeraaaaa a întrebat:

Daca suferi de depresie, cine te poate ajuta, s-o vindici? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| George12356456 a răspuns:

Salut! Eu zic ca un medic psiholog te poate ajuta cel mai bine. Am trecut prin asta și știu ce vorbesc.

| Dana2103 a răspuns (pentru George12356456):

Psihologul nu e medic.

8 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Psihologul, familia, prietenii adevarati. Vorbesti cu ei deschis, ei te sfatuiesc sincer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul care te poate ajuta ești chiar tu. Elimina gândurile negre și stresul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul psihiatru. când un depresiv se duce la un psiholog tot ce i se spune uita sau nu pune in practica. Și cu vorbele nu poți vindeca un dezechilibru chimic al creierului când nivelurile de dopamina, serotonina sunt la un nivel crucial.

| wrzeraaaaa explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru spus!

| Bariel a răspuns:

Dumnezeu, slavit sa-i fie numele. Tine post si ve i vedea rezultate

| Dana2103 a răspuns (pentru Bariel):

Dumnezeu?! Exista medici