| Radandam a întrebat:

Dacă suni la 112 pentru o evaluare, ei te vor duce la un spital suport covid sa îți facă evaluarea? Sau te poate duce la orice spital? În ce condiții trebuie sa ceri evaluarea la ei? Doar când te simți foarte rău?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duce la rablalaughing

| Celcestietot a răspuns:

Doar când te simți foarte rău.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Suni la 112 când ai o urgenta medicala. Nu mai frecați sistemul aiurea.

| Radandam explică (pentru BuLaNNNeL):

Taci ma din gura. Pai e nevoie la orice pacient. De unde știu eu cât % am plămânii afectați? Dacă fac zilnic temperatura ăsta e semn clar

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Radandam):

Ferească Dumnezeu. laughing
Trăim vremuri dificile, du-te la medicul de familie, spital.

Răspuns utilizator avertizat