| ipariloti a întrebat:

Daca sunt insarcinata in 2 luni pot sa beau ceai verde? Dar alte ceaiuri sau pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Un ceai verde de calitate, baut dimineata cu putina lamaie si miere nu are cum sa-ti faca rau.Nu trebuie sa exagerezi sau sa il folosesti in cure de slabire. Pastile nu ti-as recomanda, evita tot ce este chimic, mananca cat mai natural si sanatos!

| bobby_7474 a răspuns:

In timpul sarcinii nu este voie sa iei nici un medicament, numai in cazuri extreme(in caz c.a ai fi grav bolnava), iar ceaiul verde are continut de cofeina si pentru sarcina nu este indicat

| danutza_2917 a răspuns:

Pastilele de orice fel nu sunt recomandate pe perioada sarcinii pentru ca nu se stie ce efecte negative pot avea. La ceaiuri medicinale sunt tot felul de discutii, eu zic mai bine sa le eviti daca nu stii ce fel de efecte au. Personal am folosit doar suplimente naturale si am doi copii sanatosi si destepti. Poti citi aici despre produse naturale recomandate pe timpul sarcinii http://aloeveraforever.ro/......i-destepti

| luciana200972 a răspuns:

Nu prea cred ca ai voie pastile, cel mai bine vb cu medicul

| nikol a răspuns:

Pastile nu ai voie dar nici ceai verde ca ala slabeste si daca esti insarcinata nu e bine sa slabesti.

| CatalinSuperStar a răspuns:

Poti sa bei ceai galben sau alb.

| elenush22 a răspuns:

Pastile nu prea mai ales antibiotice deloc, chiar daca ai doar 2 luni iar la ceaiuri sunt o serie de ceaiuri interzise gravidelor citeste aici http://www.desprecopii.com/info.asp?id=637.

| LorinczTibi a răspuns:

Ceaiuri da! pastile NU!