| JamesWatson a întrebat:

Dacă sunt persoane care si-au facut analize pentru a afla grupa de sânge. Cat a costat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| One25 a răspuns:

Grupa de sange si Rh-ul se determina printr-un test foarte simplu si este posibil sa coste circa 50lei. Eu am facut acum multi ani cand era gratis.

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Pe vremea mea, era trecut in buletin, SI VREAU SA SPUN BULETIN, nu carte de identitate, pe ultima pagina era o stampila cu, grupa de sange
nu stiu cat costa acum, dar e dstul de aiurea faptul ca pe CI nu e trecut, respectiva grupa de sange iti poate salva viata in caz de accident, asa ca nu ar strica sa fie oficial trecuta pe CI, asa cum era pe buletin

| One25 a răspuns (pentru ziftode):

Si pe CI se trece grupa si Rh-ul cu un adeziv pe spate ca la votare. In caz de accident lipsa grupei pe CI este ultima problema, nu sta nimeni sa iti caute buletinul prin buzunare, testul pentru identificarea grupei se face cu un kit banal si dureaza maxim cateva minute, in paralel cu alte analize care in mod normal ar putea sa se faca inainte de o interventie