| Aldutssss31 a întrebat:

Dacă sunt plinuta si am ramas însărcinată mă voi îngrașa mai putin pe perioada sarcinii? Sau cand nasc voi avea kg dinaintea sarcinii sau voi avea si mai multe de dat jos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Știu femei extern de slabe care s-au îngrășat și 20 kg în timpul sarcinii și altele care nu aveau nici un kilogram în plus.

| Frank51 a răspuns:

Totul va fi exact asa cum mananci. Daca mananci putin vei slabi(chiar daca esti insarcinata) iar daca mananci mult te vei ingrasa. Daca mananci echilibrat, o sa iti poti mentine greutatea chiar daca esti insarcinata, deci depinde de tine ce vrei.

| alina2k18 a răspuns:

Depinde cat mananci, daca mananci fix ca inainte o sa acumulezi putine kg pana in 10, dupa ce nasti ramai cu un surplus de maxim 5.

| Bizon95 a răspuns:

In timpul sarcii o sa ai pofte
asa ca, depinde ce pofte ai si cat de tare le dai curs

| Denisa0954 a răspuns:

Nu neaparat. Sarcina nu tine cont de cate kg aveai înainte. Poti sa te ingrasi 20 de kg, 30, sau doar 10.

| Mirunamira28 a răspuns:

Eu sunt in luna 7-a spre 8 si am luat doar 6 kg pana cind.Cind am ramas insarcinata aveam 59 de kg la o inaltime de 1 54. Dar sunt proportionata si aceasta este atuul meu))Ma astept sa adaug pana in 10, am avut grija ce maninc, pofte exagerate nu am avut, dar iau si vitamine si alea imi taie pofta de mincare.Asa ca depinde si de organismul tau, stiu doar ca atunci cand alaptezi slabesti fara probleme.