| Swae a întrebat:

Daca sunt urata, de ce se uita lumea la mine si comenteaza?
Si daca sunt frumoasa, de ce se uita si tot asa..comenteaza?
laughing
Am iesit de curand cu niste prieteni pe afara, nu prea ies de fel si am postura cam proasta.
Aud si vad intr-una priviri ciudate si mai mereu cand sunt undeva la o masa sau oriunde intr-un local, ii simt pe toti comentand de mine sau copiindu-ma.
Am obiceiul prost de a ma uita excesiv pe oameni, uneori caut validarea aia cum ca e sau nu e ceva gresit la mine si mai mereu o primesc.
O tanti care lucra intr-un club, se stramba ca mine, imi provoca disconfort si am zis in gura mare "Ce fata de proasta are grasa aia".
Nu imi place sa comentez, sa copiez si sa fiu rea cu nimeni, dar oamenii sunt foarte ciudati si rai cand e sa ma afisez undeva din cauza felului in care arat.
In acelasi timp, chiar si cu toate defectele pe care le am, niciodata nu am considerat ca as fi intr-adevar hidoasa, am defecte, tot sunt frumoasa, dar asta nu inseamna ca nu pot sa ma imbunatatesc, sa arat si mai bine. (sa stau mai dreapta ca exemplu)

Mi-e aiurea sa tot vin pe site-ul asta cu aceleasi probleme.
Mereu caut raspunsuri la aceeasi problema. Ce sa fac sa nu ma mai deranjeze si sa pot sa traiesc si eu ca un om normal in sfarsit? Mereu devin trista si ciudata, ma simt judecata de toti, nu ma pot ancora intr-un moment, sa ma bucur ca am iesit cu prietenii. O fi si din cauza ca nu am o ocupatie anume? Dar chiar si asa, problema asta mereu a intervenit oriunde m-am dus, in orice activitate m-am implicat, asta a fost mereu cea mai mare problema. Anxietatea mea generala si faptul ca e atat de exagerat si absurd ca oriunde m-as duce sa fiu luata asa la misto de toti.
Ieri am umblat toata ziua si fix asta am patit.
Fiecare zona a avut cate ceva urat de zis de mine.
De ce sunt toti atat de idioti?
E din cauza ca acord prea multa atentie? Ca atrag eu lucrurile de genul?
M-am saturat pana peste cap de toate problemele astea, stiu ca mereu vor fi acolo, dar nu mai vreau sa fie la nivelul asta si as vrea sa cred si eu mai mult ca..chiar si daca se vorbesc toate lucrurile astea despre mine, ca eu n-am nimic si ca restul sunt batuti in cap. laughing Dar repet, se intampla mult prea des, si vreau sa "move on to better things" si sa fiu "above this" nu sa stau sa incep sa comentez si eu de toata lumea ca mama ce grasa e aia, sau ce moaca are ala sau blabla, e josnic. Si chiar nu imi sta in caracter sa fiu asa, dar vreau sa scap si de problema asta in care ma victimizez constant.
Problema asta imi ocupa la modul cel mai serios tot timpul, nu ma pot gandi la nimic altceva in afara de asta, nu mai fac nimic, stau foarte des, nu fac nimic decat sa ma stresez pe gandurile astea negre. Nu mai ies din casa, mi-e frica sa fac orice. E absurd si din partea mea.
Vara asta vreau sa incep sa merg la sala. Sper ca asta sa ma ajute cu stima de sine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
75 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mam prins ca esti grasa pentru ca fata te da de gol, omul gras nu e apreciat de fel asa cum aia fara muschi sant refuzati de femei, asta e viata

| Swae explică (pentru mgtow):

Nu sunt grasarolling on the floor am 1.75 si 55 kg

| Swae explică (pentru mgtow):

Ce nas frumos ai, zici ca esti faraon in poza de profil

| mgtow a răspuns (pentru Swae):

E bine asa, vezi ca nasul mare inseamna carnat mare deci 20cm e numai bine

| Swae explică (pentru mgtow):

Aia se aseaza pe nasul tau

| mgtow a răspuns (pentru Swae):

laughing grasele nu au voie. Doar 90 - 60 - 90 bunaciuni de elita vin sa isi aseze nasul ei pe al meu si gaura la madular

| Swae explică (pentru mgtow):

Eu zic sa lasi o grasa sa-ti turteasca putin nasul

| mgtow a răspuns (pentru Swae):

Ma acum chiar credeam ca esti pentru ca asa ai zis in detalii nu ca fac misto. Si nu las o grasa alea gasesc alti disperati nefrecati

| Swae explică (pentru mgtow):

Nu sunt grasa.
Am probleme cu postura doar

| mgtow a răspuns (pentru Swae):

Remediezi asta daca mergi la un chiropractician. 240 lei vizita cam asa

| Swae explică (pentru mgtow):

Am inteles.

| valentingb a răspuns:

Mergi la un psiholog.
Consilierul școlar e soluția cea mai ieftină.
Un psihoterapeut te rezolvă în câteva ședințe, problema ta nefiind o mare problemă

| RAY a răspuns:

Tu pui pret doar pe fizic atat

| Swae explică (pentru RAY):

Intr-o lume superficiala ca asta, unde toti fac asta, normal ca pun pret si pe asta. Nu in sensul ca doar asta conteaza, doar ca sunt facuta sa cred in asa fel ca nici macar "normala" nu arat.

| Swae explică (pentru RAY):

Si ca sunt efectiv de rasul lumii, doar o eroare in societatea asta si ca nu am ce cauta pe nicaieri. De ce?

| Alverto a răspuns (pentru Swae):

Asta vrei tu sa vezi "Intr-o lume superficiala ca asta, unde toti fac asta, normal ca pun pret si pe asta"
Stai chill, există oameni foarte buni la suflet și pozitivi, recomand: @lectiidesucces (Instagram)

| Swae explică (pentru Alverto):

Multumesc frumos

| Alverto a răspuns (pentru Swae):

Cu plăcere, apropo poți să ii ii spui cu ce probleme te confrunți, fiindcă asta face el-răspunde la mesaje pentru a ii ajuta pe alții în legătură cu ceva fiindcă a citit foarte multe, dar foarte multe cărți, mai ales pentru dezvoltare personală, doar că trebuie să aștepți fiindcă are zilnic sute de mesaje de la diferite persoane
Seară faină

| Swae explică (pentru Alverto):

Te pomenesti ca cere 2 mil dupa

| Alverto a răspuns (pentru Swae):

Cum să ceară mă 2 milioane?
Cu gândirea asta cred și eu că te simți inconfortabil
Eu doar ți-am zis, faci cum dorești

| Swae explică (pentru Alverto):

Am glumit ma

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Curaj.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mergi sau nu mergi la sala, important e sa constientizezi cit te afecteaza cu adevarat validarea sau invalidarea celor din jur. Daca m-as trezi miine si toti vecinii ar crede despre mine ca sunt un poponar gras si si-ar exprima durerea asta, m-ar durea la un metru in fata. Eventual i-as inregistra si da in judecata pentru calomnie, ca nu-s nici una, nici alta. Si chiar daca as fi... cu ce i-ar afecta pe ei? Daca tu esti grasa/urita/slaba/rupta din soare... cu ce ii afecteaza pe aia care comenteaza? Oamenii prosti discuta persoane, oamenii inteligenti discuta idei. Fii inteligenta, nu te mai durea capul de toti idiotii.

| Swae explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai jur frate ca patesc asta in prostie prin cartier. Nu stiu cum sa procedez si chiar as vrea sa le fac scandal si sa sun la politie uneori pentru ca e absurd sa ii aud cum vorbesc de mine.
Pe de alta parte vreau si sa ignor dar e agasant de mult deja.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Swae):

Aproba-i. Asta o sa ii scoata din minti. Iti zice unul ca esti urita zi-i "Da, bai, ai dreptate. Sint urita ca noaptea." Daca iti zice unul ca esti grasa, zi-i ca dimineata iti ia jumatate de ora sa te speli pe fata, asa de grasa esti. Nimic nu ii scoate pe astia din minti mai mult decat atunci cand vad ca nu te afecteaza. Mai era unul pe-aici pe TPU care ma injura de mama. Ce l-am linistit... fara sa il injur de maica-sa. "O *** pe c*rva mama ta!" gen, la care i-am raspuns "Mama e adulta, nu sta cu mine, nu ma bag in viata ei, daca vrei iti dau numarul ei de telefon si te descurci."

| Swae explică (pentru GabiDumitrescu):

Aoleu

| Dismally a răspuns:

Cred ca problema e mai multi in mintea ta, majoritatea oamenilor nici nu te observa, ti se pare tie ca se uita dupa tine si comenteaza...

| Swae explică (pentru Dismally):

Nu mi se pare.

| Dismally a răspuns (pentru Swae):

Sa stii ca multi oameni patesc ca tine si in majoritatea cazurilor e doar impresia lor.

| Swae explică (pentru Dismally):

Si vor sa testeze pe altii

| anonim_4396 a răspuns (pentru Swae):

Legenda spune că ai o poza pe Facebook
Don't study me You won't graduate laughing

| Swae explică (pentru anonim_4396):

Haha

| Dismally a răspuns:

Relaxeaza-te, nu-i baga in seama pe ceilalti si incearca sa te simti bine in corpul tau.

| Swae explică (pentru Dismally):

Asa as vrea

| Dismally a răspuns (pentru Swae):

Pai incepe, nu te mai gandi la ceilalti, sunt niste idioti oricum happy

| Emma30555 a răspuns:

Ce contează părerea lumii? Poate uneori ți se și pare. Sunt atâtea fete unele frumoase unele obisnuite pana la urma cui ii pasa? Poate tu cauți mereu validarea și prin atitudinea ta faci lumea sa comenteze te ai gândit? Poartă-te natural și accepta te tu asa cum ești, ai încredere în tine și pune accent și pe personalitate, aia e cea care te va ajuta cel mai mult. Frumusețea nu garantează ca vei fi fericita, contează mai mult comportamentul și felul de a te face plăcută. Apoi încearcă sa lucrezi la insecurități. Trebuie sa te relaxezi și sa te simți un om normal cu bune și rele, la fel ca și ceilalți. Poate e bine sa nu fi o tipa care trece neobservata dar asta nu trebuie sa te facă sa te simți prost

| Swae explică (pentru Emma30555):

Macar de eram neobservata.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca esti urata lumea se uita la tine din rautate si ca sa se simta ei mai superiori. Daca esti frumoasa lumea se uita la tine (in special fetele) cu invidie. Deci oricum se uita lumea. Sau probabil ca se uita pentru ca si tu te uiti insistent la ei. Asa faceam si eu, aveam o boala sa ma uit insistent la oameni si ei simtindu-se amenintati raspundeau cu aceeasi moneda. Dar sa stii ca schimbarea incepe cu tine. Nu a fost frumos ca ai jignit-o pe femeia aia. Si atitudinea e foarte importanta, daca tu emani frustrare, nesiguranta, rautate vei fi tratat la fel. Am vazut fete uratele care se faceau foarte placute prin atitudine, bunatate. Am vazut fete frumoase de pici cu un caracter jalnic.
Stiu si eu cum e sa ai anxietate sociala, ai impresia ca toti au ceva cu tine, ca toti se uita la tine etc. Poate ca e asa sau poate ca nu. Daca tu consideri ca ai un defect ca sa spunem asa atunci posibil ca privirile sa fie adevarate, de ex poate ai ceva care iese in evidenta...
Daca poza de profil e a ta atunci eu zic ca se uita pentru ca asa se uita lumea la o fata care arata bine. O fata blonda cu parul lung intotdeauna va iesi in evidenta

| Swae explică (pentru Furnicuta000):

Deci sunt urata. rolling on the floor

| Swae explică (pentru Furnicuta000):

Bine ca si atunci cand e sa ma fac frumoasa, tot aud cate ceva nasol..deci nu stiu ce sa mai cred

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Swae):

Daca te faci frumoasa eventual o sa inceapa unii frustrati sa bata apropouri ca esti cocota (https://dexonline.ro/definitie/cocot%C4%83). In cazul respectiv, nu trebuie sa te oftici ci sa ii arunci frumos un "Din pacate nu o sa iti permiti vreodata tarifele mele." happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

@mgtow: Ei ****. Am cunoscut o gasca de grasi si grase de succes, joviali, super de treaba. Din ce pot estima eu daca ma uit la poza ei, poate are vreo 5, hai 10 kg in plus. Nu e un capat de tara. Cel mai important e cum se raporteaza ea la treaba asta, nu cei din jur.

| Swae explică (pentru GabiDumitrescu):

Mi se spune ca sunt slaba moarta..doar ca am postura de persoana obeza. rolling on the floor)

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Swae):

De ce spui ca esti urata?

| Swae explică (pentru Furnicuta000):

Ca am postura proasta, sunt disproportionata, inalta, slaba, am deviatie de sept, multe defecte pe fata, am un comportament ciudat, trasaturi androgine, mersul ciudat, totul e deplasat la mine.
Daca as merge la sala, poate as indrepta din probleme. Spre exemplu, am un antebrat mai dezvoltat decat celalalt. rolling on the floor
Sunt frumoasa cu spume.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Swae):

Mdah, si mie mi se spune ca am mai slabit uneori si chestii. Eu avand 1.87 inaltime si cred ca maxim am avut vreo 87 de kile, in ultima vreme avand 83-85.

| Swae explică (pentru GabiDumitrescu):

Dar e foarte ok greutatea ta pentru inaltimea pe care o ai bro

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Swae):

-postura se rezolva
-inalta, slaba...crede-ma ca e visul meu laughing
-cine observa deviatia aia de sept?
-defecte pe fata banuiesc ca cosuri sau semne (se rezolva cu fond de ten sau tratamente gen peeling)
-comportamentul...ti-am zis ca trebuie sa lucrezi la asta
-trasaturi androgine nu stiu ce inseamna dar cat de rau poate fi
-mersul ciudat sa stii ca atrage atentia destul de mult in general dar nu e ceva la care nu se poate lucra

| Swae explică (pentru Furnicuta000):

Trasaturi androgine, adica te uiti la una si ti se pare mai masculina, nu neaparat barbat, dar are corp de batausa, trasaturi masculine.
La fel si invers, un barbat care arata foarte feminin, fata fina, rotunda, slabut, fundul mare, scund. rolling on the floor

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Swae):

Pai poate nu esti suficient de feminina. Ca sa fii mai feminina sugerez sa te imbraci mai frumos (nu neaparat rochii si fuste ca nici eu nu le prea imbrac dar o bluza mai frumoasa, niste sandale frumoase, putin toc daca poti, chestii de genul), sa iti lasi parul lung, sa te machezi (macar un rimel), sa porti bijuterii, sa fii mai delicata in atitudine
In general parul ajuta foarte mult, iar un par mai deschis la culoare infrumuseteaza mai mult un chip

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Swae):

Da, e, doar ca daca ma vezi par cam slab - in functie de cum sunt imbracat. Daca nu as avea vreo 10 kile in jurul abdomenului in loc sa le am in muschi pe brate-spate-picioare, as fi parfum. happy

| Swae explică (pentru Furnicuta000):

Sunt alergica la machiaj. Si asta e o alta problema. Ca ori mi se face rau ori trebuie sa suport sa fiu anxioasa si sa ma mai bata si pe mine soarele pe fata. Sincer. Si sa imi vada toata lumea defectele.
De imbracat, personal, mi se pare ca am un stil misto. laughing))
Uneori ma imbrac mai baietos, alteori mai feminin. Voi incerca si ce mi ai spus tu

| Swae explică (pentru GabiDumitrescu):

Te pomenesti ca iti place berea.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Swae):

Vai, cum, cine, cui, mie, berea? Mdah, imi place, dar la cum se duc preturile catre luna de ceva vreme incoace, mai mult ma uit la ea decat beau. Adica maxim una pe saptamana... si la jumate', la sticla, nu bag PET-uri.

| Swae explică (pentru GabiDumitrescu):

E bine ca esti la dieta deja. laughing) Peturile sunt pentru boschetareala.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Swae):

Mdah, fac dieta fortata. Lagar. Gindeste-te cum ti-ai schimba comportamentul de consumator privind chestiile gen dulciuri, alcool, daca la anul pe vremea asta ti-ar scadea veniturile de vreo 4 ori.

| Swae explică (pentru GabiDumitrescu):

Nasoala rau treaba asta pentru betivi. Mi-e mila rau de ei.
Nu mai poate omu sa-si bea zilele in pace

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Swae):

Ei, aia gasesc ei o mona, o pufoaica contrafacuta ceva si macar mor fericiti. Eu nici cand aveam cu ce nu bagam ca turbatul. Mai bine 3-4 beri bune decat 20 de litri de mizerii la PET...

| StrongHeart a răspuns:

In primul rand,daca esti cea din poza esti frumoasa,fara dar si poate,dar sa stii ca frumusetea mai vine si din interior,adica in functie de starea de spirit pe care o ai.
Daca tu te-ai strambat la tanti aia,nu e un lucru tocmai frumos laughing
Dar sa spunem ca a fost un moment de imaturitate,cu totii mai avem.
"De ce sunt toti atat de idioti?
E din cauza ca acord prea multa atentie? Ca atrag eu lucrurile de genul?"
Fix din cauza asta.Tu poti sa-i ignori,ia atitudine,nu te lasa influentata de ce cred altii sau de ce crezi tu ca altii cred despre tine.
Site-u asta fix pentru asta e,sa te ajute cu problemele tale,si eu am avut probleme care pareau de nerezolvat si au fost oameni fani sa-mi raspunda si sa-mi schimbe putin perspectiva si eu am incercat sa ajut pe altii,deci site-ul asta pentru asta e,toti pentru unul,unul pentru toti.
Sala poate sa te ajute,dar tu trebuie sa nu te mai gandesti la lucrurile astea,cum iti sta parul,oare sunt urata,oare sunt frumoasa,sunt grasa? sunt slaba? ce o fi zis omul ala de mine,zice ca-s nebuna ca ma holbez la el,vezi asta e mintea ta care deraiaza,pui accent pe lucruri neimportante care nu te ajuta.
Raspunsul e atat de simplu si anume sa nu te mai gandesti ce cred ceilalti, fii mai indrazneata, dar nici prea(ca o sa sperii oamenii laughing )
Deci esti ok, dar nu trebuie sa te mai gandesti la lucrurile astea si nu te mai gandi nici lucruri rele despre altii chiar daca nu-ti place cum se uita la tine, incearca sa vezi altfel lucrurile, sa fii mai relaxata.

| Alverto a răspuns:

Asta pentru că le dai importanță, oamenii sunt curioși când văd o persoană nouă în zona lor și de asta
Trebuie doar sa ii ignori, fiindcă ei chiar nu au altceva de făcut, asta e activitatea lor preferată-sa comenteze despre cum arată alții și să iți spuna acum ar trebui sa arate mașina ta...
De fapt ești chiar frumoasă
Pe mine de ex mă interesează în special caracterul ei, daca vorbește cu "p*m" etc, pentru mine nu mai există
Pe mine mă intreseaza ca cei cu care discut sau cu care mă știu să fie pozitiv și să aibă caracter, asta înseamnă frumusețea pentru mine

| RKBlue a răspuns:

Unii oameni sunt doar rai.Altii nu au altceva mai bun de facut.
Altii sunt curiosi(dar o arata intr-un mod urat sau ciudat). Altii sunt...
Intelegi ideea? Nu exista un singur raspuns.

Unele persoane comenteaza imediat daca vad o persoana frumoasa(si de multe ori spun lucruri negative) si la fel comenteaza atunci cand vad o persoana mai putin frumoasa sau urata(ltot asa, comenteaza intr-un mod negativ)

Oamenii vor comenta mereu, uneori mai mult, alteori mai putin...
Cand vor comenta mai putin? Cand nu iesi in evidenta.
Asta ar insemna sa te schimbi(si de multe ori intr-un mod in care nu te mai recunosti sau care nu te reflecta pe tine sau adevarata ta personalitate).
Schimbarea poate fi benefica atata timp cat o faci strict pentru tine(de la cea fizica la cea psihica), nu pentru altii.

Singurul moment in care e bine sa te pierzi in multime e cand siguranta ta poate depinde de asta.

Nu poti schimba faptul ca unii te vad urata.De ce?
Pai daca in general nu porti machiaj deloc (de exemplu) si incepi sa porti ca sa nu te considere unii urata sau diferita, altii care te considerau frumoasa nu te vor mai considera asa.
E greu sa nu te lasi influentat de parerea altora, dar chiar si asa, e cel mai bine sa incerci sa nu bagi pe nimeni in seama.
Nu conteaza cum arati, cineva mereu va comenta. Daca nu la vedere, atunci pe ascuns.Nu ai ce sa faci.

Incearca sa fi mereu pozitiva cand simti ca unii te ataca sau vor sa te faca sa te simti prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia xanax și nu o sa mai bagi in seama toate chestiile astea probabil de aia Continua deștepții că văd că te lași afectata.tu ești o tipă frumoasa foc așa că nu se pune problema că ai fi urâtă, arăți ca o păpușă numai că ești prostuță că te interesează ce părere au alții în loc să îți vezi de ale tale și să trăiești momentul. uneori și ce gândești exact aia și atragi. Da sportul te va ajuta mult, apucate cat mai repede și o să vezi că te vei simți mai ok mai încrezătoare și îți va diminua și anxietatea. Așa s românii înapoiați nu ai ce sa faci și cum sa ii schimbi.winking

| Swae explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa iau medicamente.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Swae):

Ceai de sunatoare si de menta. Nu mai te lua dupa ce spune unu sau altul. Esti frumoasa cum te-a lasat natura si fiecare fata are ceva special care va fi descoperit de baiatul potrivit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Swae):

Atunci schimbați mentalitatea pisate pe părerea tuturor care te ericheteaza fara sa te cunoască sunt superficiali pentru oameni că ăștia nu trebuie sa îți bați capul astea sunt manifestările anxietății nu ai tratato cum trebuie sau nu ai tratato deloc. Sportul te va ajuta cu mult cu siguranță dar cred că o să pui o întrebare că și aia de la gym se uită freak pe tine laughing

| Swae explică (pentru anonim_4396):

Pai sigur voi pati si asta. rolling on the floor)))))) De aia am evitat o perioada lunga de timp sa merg si acolo haha

| anonim_4396 a răspuns (pentru Swae):

La ce chip de îngeraș ai și eu m-aș uita întruna la tine, daca erai mai uratela îți garantez că nimeni nu se holba așa la tine. Pe un om cu anxietate îl deranjează când cineva se uită insistent pe când pe un om normal îl face să se simtă bine nu stânjenit deși nu e o regulă evident.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comentează viața altora fiindcă așa sunt băgați în seamă că dacă ar comentao pe a lor nimeni nu ar fi interesat. Așa se întâmplă când cineva e la locul lui/ei și e o persoana mai chill îl/o bârfesc toți sau ei caută să te provoace că să scoată tot ce e mai rău din tine și după tot ei te învinovățesc cam asta e mentalitatea românilor /rromilor, infecte nații.

| Swae explică (pentru anonim_4396):

Sa arda cum ii ardea Hitler pe evrei

| anonim_4396 a răspuns (pentru Swae):

Îmi place sadicismul tau love struck laughing love it

| tudorvolcano a răspuns:

Dacă știi că ai probleme cu greutatea, și îți dă probleme de sănătate, nu ar fi rău să te duci la sală și să ai un regim alimentar sănătos.
Dacă nu ai probleme cu greutatea, nu ar fi rău să te duci la sală și să ai un regim alimentar sănătos.
Te vei simți mai bine, mai veselă, și vei avea mai puține probleme de sănătate.
Vei evita problemele pe care le au 90% din femei după vârsta de 40 de ani, în special după menopauză, vei evita diabetul și multe altele.
Sala te va ajuta enorm să îți conturezi formele, și vei fi mai aproape de apogeul tău estetic, și vei dobândi și mai multă frumusețe interioară. De un milion de ori mai bine ca operațiile estetice.

| Mehigh6693 a răspuns:

Te va ajuta sa capeti incredere in tine daca mergi la sala. Oricum problema pleaca de la psihic, ti-ai format o frica si te stresezi prea mult. De multe ori totul e in capul tau si de fapt nu te critica nimeni. Poate te uiti tu prea fix la oameni si ei zic "uite cum se uita asta la noi" laughing))
In orice caz, incearca sa ai mai multa incredere in tine si sa nu iti pese chiar daca te vorbeste cineva. Daca nu te simti bine schimba chiar si anturajul, locurile unde iesi. Te concentrezi prea mult pe ce ar spune lumea, si totul e in capul tau. Relax, viata e alb negru dar poti sa o faci roz laughing)

| Swae explică (pentru Mehigh6693):

Daca ma pastilez, probabil.