| yodeiutza96 a întrebat:

Daca te-ai operat de diverticul mechel ai voie sa faci sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cand ai fost operat, daca recent, nu ai voie, cel putn 6 luni de zile dupa operatie, si atunci cu precautie, tinand cont ca esti copil (banuiesc ), te vei dezvolta in continuare si totul va fi ok, cunosti regulile de alimentatie iar cele de efort cu restrictii pentru inceput.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu in primele 6 saptamani. Dupa aceea, o iei incetisor, cu eforturi mici, crescand incet-incet, asa incat la 6-7 luni de la operatie sa ajungi la nivelul de efort dinaintea operatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-o mai usurel.

| yodeiutza96 explică:

Pai mam operat vara trecuta si cand fac sport ma doare...