| Flavianadx a întrebat:

Daca te lovesti la degetul mic si a doua zi trebuie sa mergi undeva, in alt oras, ce faci?
Mai pleci sau amani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Daca ma lovesc la degetul mic, plec. Daca ma lovesc la degetul mare, stau acasa.

| Flavianadx explică (pentru Adrian5575):

La degetul mare e mai nasol...

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca nu prea vrei sa pleci. Nu este un motiv plauzibil.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... da, dar despre ce lovitura vorbim aici? Daca este ceva suportabil si nu incurca cu nimic, desigur. Daca trebuie mers la un control, atunci nu. Poate dupa.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Dupa ce termin de injurat, plec. E cumva vreo superstitie idioata? P.S. Se presupune ca nu merg pe jos pana in acel alt oras, nu? happy

| Invictusman a răspuns:

Fa ce îți dictează inima dar aplica un bandaj ceva pe deget, dacă nu e lovit rău nu e capăt de Tara, pana te măriți trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi iau cârjele.

| Flavianadx explică (pentru anonim_4396):

Corect. Imi comand si eu o pereche de pe eMAG. Plus cadru de mers asa de rezerva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pun un pansament sau în cel mai rău caz tai degetul să scap de durere.

| Ødegaard a răspuns:

Rău te mai plictisești