| le2 a întrebat:

Daca te nasti cu picioare de lungimi diferite trebuie scurtat piciorul mai lung sau lungit piciorul mai scurt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gothicbat a răspuns:

Prima.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici una, nici cealalta.
Nu se scurteaza nici un picior, dar se creeaza o proteza ortopedica, care se pune la piciorul mai scurt, ca sa-l aduca la acelasi nivel cu cel lung.

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ghete ortopedice.

| Ciubowski a răspuns:

Primesti o talpa ajutatoare la piciorul mai scurt ca sa poti calca drept cu ambele picioare.