| Mariana155 a întrebat:

Daca te operezi la prostata la vreo 60 si ceva de ani sunt sanse sa mori?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pricina operatiei propiu-zise nu! Un deces survenit in timpul unei astfel de interventii chirurgicale este posibil dar din alte cauze. De exemplu se poate intra in stop - cardio - respirator, organismul nu mai raspunde interventiei de resuscitare fapt pentru care "se da coltul"

| Senzaționalul a răspuns:

Nu, e imposibil. happy

| Lupas_Sergiu_1993 a răspuns:

Oricand sunt sanse sa mori la o operatie dar in ziua de azi ar trebui ca aceasta sansa sa fie redusa, mai ales daca opereaza cu laser riscurile sunt mici

| futuredoctor a răspuns:

In principiu, nu.
Banuiesc ca e o operatie de extirpare a unei tumori? Daca nu, ce fel de operatie?
Starea de sanatate in rest?

| Mariana155 explică (pentru futuredoctor):

Are prostata marita destul de mult, in rest are doar ceva probleme cu gatul de cativa ani.