| anonim_4396 a întrebat:

Daca trebuie să mă duc urgent la medic, pot primi concediu medical pentru ziua respectiva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| unicka a răspuns:

Concediul medical se acordă doar de la 3 zile în sus, pentru o zi poate sa iti dea doar o motivație sa o duci la serviciu pentru a justifica ziua pierduta...din pacate nu foloseste la nimic

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Concediul medical se acordă pentru o problemă medicală iar nu pentru o zi.

| FreddieM a răspuns:

Poti si trebuie sa ceri de la medic, motivatie pentru absenta de la serviciu, dar poti sa te invoiesti direct de la superiorul tau chiar si pentru cateva ore ca sa nu pierzi ziua. Medicalul se da pentru minim 3 zile daca nu gresesc.
Sanatate

| Irinelp a răspuns:

Concediul medical este doar dacă ești bolnav și nu poți munci nu doar dacă ai întâlnire la medic și medicul trebuie să a-ți de-a o foaie cu motivul concediului medical și data până când este valabil acest concediu.

| alexandraILoveTPU a răspuns:

Eu cred ca da