| totuldesprenaturasiaventura a întrebat:

Daca vreau sa fac testul sa vad daca sunt infectat cu covid 19 care sunt pasii care trebuie urmati? Nu am nici un simptom dar pentru linistea mea pentru ca eu merg la munca intru in contact cu oamenii si de asta mai mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti face nimeni testul daca nu esti in categoria care se testeaza adica cu simptome sau contacti directi ai oamenilor infectati

4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Nu te baga nimeni în seamă stai liniștit. Tu știi câți oameni sunt panicați ca și tine? Dacă n-ai simptome și te simți bine stai liniștit.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RobertMoon):

Mdah, ei sunt caz de psiholog, nu de testare COVID-19...

| Digikey a răspuns:

Trebuie sa-l faci in fiecare zi deoarece te poti infecta imediat dupa ce l-ai facut.

| 99Andreea99 a răspuns:

Testul nu se face decât după 14 zile de izolare si bineinteles daca exista raceală/gripă sau simptome asemănătoare, in cazul in care esti din București ti-se va face cat de curand doar ei au acces limitat la test dar daca nu degeaba soliciti nu se face deloc... te trimite acasă si spune sa stai si doar daca ai simptome specifice asta e Romania. Mori lent si fara griji.