| horansgang a întrebat:

Dati-mi si mie cateva remedii naturale pentru a inlatura petele ramase de la acnee, va rog frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Uite niste idei:
- aplica miere pe ten si las-o 30 de minute
- foloseste aloe vera, e ca un dezinfectant
- aplica suc de lamaie si lasa 30 de minute
- aplica felii de castravete sau rosii pe zonele cu probleme pentru 15 minute
Parerea mea e ca remediile naturiste nu au niciodata efecte remarcabile si dureaza enorm. Ai putea cere la farmacie ceva pentru asta, sa vorbesti cuh doctorul de familie sau cu un dermatolog.
Succes!