| Alexboss121 a întrebat:

Dau funda, am 17 ani si de 1 an si vad puncte plutitoare gen maroniu unul fix si cateva transparente, in timp s-au multiplicat. Am fost la oftalmolog mi s-au dat ceva picaturi cat de cat s-au diminuat dar din cauza covidului nu am mai fost si tot le vad si sunt foarte speriat, de ce mi se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Toate sunt deschise acum, poți merge din nou la oftalmolog. Spune ce probleme ai și te va ajuta oftalmologul.

| PsyhoChild a răspuns:

Pot fi x cauze, de la probleme de vedere pana la schizofrenie. Da, daca te duci la un psiholog si ii spui ca auzi voci sau vezi lucruri te poate diagnostica cu schizofrenie

| Alexboss121 explică (pentru PsyhoChild):

Este o problema de vedere doar cand ma uit la lumina sau ceva alb le vad e super enervant.