| senstein a întrebat:

Dau funda!

Am plecat miercuri la mare si am venit aseara, dimineata cand m-am trezit am observat ca mi se ia pielea de pe frunte si pe nas, ce pot sa fac sa nu se mai ia sau sa se ia mai repede ca e naspa, imi sta urat... asta pana joi dupa amiaza ca plec iar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| faaalyoana a răspuns:

Exfoliaza-ti zona cu ceva, daca vrei sa se ia mai repede. Cu un gel exfoliant.

| senstein explică (pentru faaalyoana):

Si de unde iau asa ceva ca nu am?

| faaalyoana a răspuns (pentru senstein):

Pai ma gandeam k ai prin casa.
Deoarece nu exista nimic care sa-ti stopeze'' pielea'' care se decojeste. Si m-am gand ca cea mai buna sol este sa ti se exfolieze o parte mai mare, poate nu ti se va mai parea ca se vede asa urat.
Pai daca ai bani poti sa-ti cumperi un gel exfoliant de corp, daca nu o metoda mai babeasca pe care o fol fetele pentru punctele negre de pe nas, barbie etc ar fi sa incerci cu malai.
Iti umezesti locul cu pricina si apoi cu mana pui malai ff putin si freci vezi si tu rezultatele apoi, si vz daca t multumesc!

| senstein explică (pentru faaalyoana):

Am sa iau gel ca cu malai nu merge e pentru altceva, am citit undeva ca daca frec cu malai va fi vai de mine laughing.

Hai la mare, mergi?hee hee Ai de ales, marea sau funda...

| faaalyoana a răspuns (pentru senstein):

Am fost la mare acum o saptamana! Mi-a ajuns!

| danielaxyz a răspuns:

Unguent de galbenele de la plafar

| qMisaki a răspuns:

Si mie mi se intampla asta. Si mi-a trecut cu cafea. Deci dai cafea unde se decojeste peilea, 2 zile la rand. Te dai cu ulei de masline ( eu am folosit extravirgin ), sau cu galbenele. Succeswinking

| XpLoD_6585 a răspuns:

Pui gheata si te dai cu ulei de masline

| mihaican a răspuns:

Du-te la farmacie si spune-i sa iti dea ceva foarte tare mie cand i-am spus asa mi-a dat cv da nu-mi amintesc numele dar in doua zile a trect si eu nu am fast in Romania si eram foarte rau ars si mi se faceau ridurmi mult si pielea era foarte rosti pe ambi obraji

| lalabanana a răspuns:

Poi...eu am citit undeva ca otetul este bun. pune un pic de otet intr-o sticluta cu puf puf si da in locul unde ti se duce.da sa te dai doar seara inainte sa te pui in pat..la mine a functionat. dupa 2, 3 zile nu am mai avut nimic. Sper sa functioneze si al tine.Bafta.

| lalabanana a răspuns:

Uleiul de masline, te ajuta la bronzat..eu asa m-am bronzat si iti face pielea mai catifelata..nush daca ajuta si la exfoliere.

| lalabanana a răspuns:

Otetul ustura un pic da te obisnuiesti.Iar ulei de masline poti gasi la supermarket.

| lalabanana a răspuns:

Poi otetul poti sa-l iei de la orice magazin.eu iti recomand otetul balsamic, este foarte bun, ustura un pic da dupa cateva secunde trece.