| anonim_4396 a întrebat:

|||DAU FUNDA|||Am un puroi rosu spre negru in zona intima si are o gaura din care iese sange, va rog ajutati-ma, am nevoie mare de ajutor ca nu ma pot duce la un medic, am 13 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Este cât se poate de normal ca după un stoarcerea unui coș mai mare să iasă și sânge. Nu este nimic grav. Totuși, trebuie să treci peste rușine să spui părinților lucrul acesta; poți merge și la medicul de familie chiar de unul singur dacă părinții sunt nepăsători. Sigur medicul te va primi și va analiza problema chiar dacă nu ai actele le tine (bine este să ai certificatul de naștere).
Ce ai tu nu pare să fie o problema gravă; deci nu trebuie să te sperii.

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Poti sa ramai o persoana impotenta daca ai asa ceva. Eu te sfatuiesc sa te duci mai repede la medic, ca nu este de gluma cu asa ceva.

| minrest a răspuns:

Pare un furuncul. Poti merge la medic la orice varsta, si trebuie sa te duci la medic pentru ce ai acum.

| Iote a răspuns:

De ce nu te poti duce la medic la 13 ani?! Nu e interzis, din contra, ai prioritate fata de adulti. Ia-ti mama/tatal de mana si fuguta la medic. Ai un furuncul urat si se poate lasa cu o infectie majora. Mai ales ca e localizat foarte aproape de organul genital.