| LoOvE a întrebat:

Cum pot sa ma ingras la picioare?
Adica sa fie asa groase, pentru ca eu am doua picioare lungi si slabe si nu-mi plac deloc (14 ani, 1.65m).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ingrosarea piciorului(in special in zona gambei), ajuta genuflexiunile.Incepe usor, cu 15-20/zi si avanseaza treptat la 50/zi.Succes.

| Anaiseuqg a răspuns (pentru anonim_4396):

A functionat? Ca am nevoie si eu.

22 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Eu una cred ca de ingrasat doar la picioare nu poti ...sunt persoane care,desi mananca pentru a se ingrasa intr-un singur loc,cum ar fi in cazu tau picioarele,pun pe burta,pe solduri,pe maini.

zic sa faci ceva sport care sa iti antreneze mai mult picioarele, cum ar fi atletismul.
oricum, noroc :*

| Ovidiu299 a răspuns:

Mai mult sport eventual, in rest nimic. Esti in crestere, corpul se modeleaza, ai rabdare. Sa nu te puna necuratul sa iei nu stiu ce pastine ca te nenorocesti pe viata.(stiu cazuri)

| xSoaked a răspuns:

Daca vrei iti dau de la mine, ca eu vreau sa am picioarele mai slabe. Serios acum, de ce ai vrea sa te ingrasi? Ce fata nu ar fi multumita cu picioare lungi si subtiri?

| khaterin a răspuns (pentru xSoaked):

Nu e adevarat si eu am picioarele lungi si slabe si as da orice sa depun grasime pe picioare

| Laurica200 a răspuns (pentru xSoaked):

NU si atunci cand Esti snur ( fara tate fara cur ) laughing

| MariusMarius96 a răspuns:

Greu te ingrasi la picioarelaughing, in locul tau as pune ceva muschi pe picioare, si cel mai bine faci mergand cu bicicleta!

| vio_9808 a răspuns:

Uite pe linkul asta poate te ajuta;)
http://www.raspunsuri.info/......ai-groase/

| DjSmoKEE a răspuns:

Maa uni isi doresc foarte mult sa aiba niste picioare ca ale tale si tu ce faci? te rog sa te mai gandesti happy oricum daca vrei sa fii un pic mai dolofana nu fa sport stai in casa pe scaun la PC.

| pinky_2278 a răspuns:

Salut:*:*:*.Din pacate suntem amadoua cu aceleasi probleme si eu am aproape 14 ani si am 1.65 si sunt ff slaba.e nasol dar poti lua vitamina C care iti face pofta de mancarewinking. Primesc funda?:*:*:*:*

| McDLove_6908 a răspuns:

Pai ca sa te ''ingrasi '' la picioare inseamna sa faci exercitii pentru gambe. Si eu am picioare lungi si slabe, dar de la un timp m-am apucat sa fac exercitii de genul: genoflexiuni, ridicari pe varfuri. si a trecut cam o luna de cand am inceput si acum picioarele par mult mai ''groase'' si am si muschi frumosi big grin. Sper ca te-am ajutat. happy

| camiitsu a răspuns (pentru McDLove_6908):

Hei vreau si eu sa fac muschii, lasa.mi facebook.ul sa mai vorbim! nu merge sa-ti trm mesajsad.te rog help me!

| camiitsu a răspuns (pentru McDLove_6908):

Buna, si cat ai facut pe zi? esti fata sau baiat?:*

| Laurica200 a răspuns (pentru McDLove_6908):

Chiar? Cati ani, kg, inaltime ai?

| Maxim_Andreuta_1989 a răspuns:

Trebuie să faci genoflexiuno cam 10/15pe zi si să mănânci.
Pentru poftă de mâncare mănâncă miere.

| bekobebeko a răspuns:

Mi-s-a intamplat si mie, am fost surprins pentru ca joc fotbal, aveam 14 ani si nu aveam piciorul format decat la pulpa, o problema pentru mine au fost gambele.So,incearca un excercitiu destul de simplu, mergi pe varfuri fara incaltaminte cat mai mult, cat iti permit picioare, iar pentru a avea un picior frumos, alearga happy, Sper ca te-am ajutat! Succes!

| LoOvE explică (pentru bekobebeko):

E bun exercitiul asta sa merg pevarfuri fara incaltaminte?:-o

De unde sti? Scrie pe net? Daca da, da-mi un articol ceva, poate mai descoper cate ceva.

| bekobebeko a răspuns (pentru LoOvE):

S-ar putea sa scrie si pe net, Dar mi-e mi-a recomandat Preparatorul fizic, Have a nice day!

| Anonim19999999966 a răspuns:

Si eu am 14 ani si sunt si mai inalta ..la 1.65 nu e nmc...Eu fac atletism si am mushi si picior mai"gros" laughing) si pe langa fac si genoflexiunii...Mananca mult:*

| anonimus31 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Am 1.72 si 48 kg. Nu am habar ce sa fac, de mancat nici eu nu mananc pentru ca nu am pofta de mancare... A devenit o problema destul de mare pentru mine.

| VreauSaMaIngras a răspuns:

Cauta-ma pe facebook si pe pagina mea o sa vezi cateva retete pentru ingrasare

| LoOvE explică (pentru VreauSaMaIngras):

Pai da-mi fb, de unde vrei sa te iau? laughing