| anonim_4396 a întrebat:

CINEVA IMI EXPLICA CUM SA FUMEZ? Vreau sa ma apuc de fumat! Dar nu stiu cum sa fac sa trag fumul si in piept! Sau alte smecheri, cum ari fi cum sa tin tigara, cum sa scrumez (tacticos). Stiu ca nu este sanatos, dar eu vreau, dar nu stiu pe cine sa mai intreb.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andre999 a răspuns:

Ei tigarea tragi usor un fum in gura apoi deschizi putin gura fara sa lasi fumul sa iasa si tragi usor aer in piept, ca atunci cand ncerci sa respiri pe gura. Tigarea o ti intre degetul aratator si cel mijlociu, ca sa scrumezi o lovesti usor cu degetul aratator in timp ce o ti intre degetul mare si cel mijlociu.Ma rog o sa inveti pe parcurs, si o sa-ti crezi un mod specific de a scruma si de a tine tigara.
Nu vreau sa te judec deoarece si eu am incercat, dar te rog sa ai grija, stiu ca o faci ca sa pari smecher si ca sa te integrezi probabil in vreun grup. Daca incerci incearca doar ca sa vezi cum e si oprestete apoi dupa cateva tigari. Dependenta apare cu timpul si nu cea fizica este cea grea ci cea psihica. Gaseste ti prieteni pe masura ta si nu incerca sa pari cea ce nu esti. Cei care fumeaza sunt oamenii simpli care nu au cu ce impresiona sunt tulburati si frustrati psihic asa ca te rog sa nu te apuci serios de fumat.
Sanatate si succes.

12 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Praff rolling on the floor

| 80Cris a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=AB9pTkG-93c
Mai gandeste-te si mai uitat-te la niste filmulete inainte de-a te apuca de fumat. Anul trecut a murit o cunostinta de-a mea, din cauza tigarilor a facut cancer pulmonar. Avea 34 de ani. A murit in chinuri groaznice!

| Codruta a răspuns:

Nu cred ca e bine sa te apuci de fumat straight face

fumatul provoaca, in general, afectiuni grave ale plamanilor si inimii. Cu toate acestea, un nou studiu efectuat de cercetatorii israelieni a descoperit ca fumatul duce, in mod sigur, la scaderea inteligentei, afectand anumite zone din CREIERUL UMAN

| darkhell217 a răspuns:

Nu e un sfat sa te apuci de fumat, dar totusi, daca este sa fumezi trage in pept tot cate putin si o sa veci ca, cu timpul o sa te inveti, si la alte chesti referitoare la fumat o sa le inveti fara sa iti dai seama

| thepunusher a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca n-ar trebui sa fumezi

| adytzoi a răspuns:

Nu te apuca. dupa asta o sa vrei sa te lasi. uitate si tu...atatia oameni care se lasa de fumat si tu vrei sa te apuci

| RaZzzWaNnn a răspuns:

Nu te apuca ca vei regreta!

| dragos13_8465 a răspuns:

LOL. ce intrebare

| ionutt a răspuns:

Prima oara daca esti incepator sa nu tragi in piept, dupa aia tragi cat vrei cand te obisnuiesti cu tigara, cat despre tinutul ei nu mare filozofie, doar ai mai vazut la multi altii, daca vrei o poti tine in stilul tau unicwinking si cu scrumul. poate fi indepartat cu un deget ( de la aceeasi mana in care ti si tigara) happy funda :X

| Diana_Tudose_1998 a răspuns:

Este ceva ce doar persoanele care incearca sa se de-a mare vedeta. acum
tu alegi. adica nu ca am incercat doar ca am auzit

| Flavius_DRau_1997 a răspuns:

Deci ca sa inveti sa fumezi faci asa...
Tragi in gura... Dupa ce ai tras in gura zici : Hiii pe mamalaughing Si ti se duce in plamanlaughing