| gheorgheasdasa a întrebat:

Dau funda oh go on de azi dimineata ma doare burta. zona stomacului din cauza ca am mancat numai porcarii :s ..am avut senzatii de voma toata dimineata pana cand chiar am vomitat. ..am inceput sa ma simt oleaca mai bine dupa asta ( intr-un mod nesemnificativ ) eram aproape la aceeasi stare ametit dureri + ca nu prea am putut sa mananc ca sa nu-mi vina iar senzatii de voma
Pana pe la 7 ( 19:00 ) am stat numai in pat incercand sa ma odihnesc..in caz ca m-as fi simtit mai bine..am luat si Racitidina si intr-o ora am inceput sa ma simt oleaca mai bina..nu stiu daca datorita pastilei sau datorita odihnei.dar nici nu mai conteaza
As vrea sa imi spuneti ce ati facut voi cand v-ati simtit asa...ce ceai sau pastile sau ce ati mai folosit voi v-au ajutat straight face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

I se intampla oricui si cam orice ai lua tot o zi te tine starea de rau.Mie imi trece daca iau Metoclopropamid si beau ceai de menta.IN acea zi cand imi e rau nu fac nimic, stau in pat linistita si incerc sa ma gandesc la altceva ca sa nu mai imi stea gandul la starea de rau si sa treaca timpul mai repede.E bine daca versi pentru ca nu ti mancarea care ti-a facut rau in stomac, dar nu uita sa te hidratezi bine:bea apa putin indulcita sau cu putina sare. Daca nu suporti asa exista la farmacie niste pliculete de Smecta care se iau pentru rehidratare(mai ales daca versi mult si ai diaree)

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sellyz a răspuns:

Te-a ajutat pastila.eu cand am fost asa am luat debridat.mi-a facut foarte bine. dupa 15 minute dupa ce l-am luat mi-a trecut.eu ti-as sugera totusi sa consulti si un doctor daca sindromele persista pentru niste analiza, iar daca nu poci sa mananci ar fi bine sa iti faci perfuzii pentru ca nu poti sa stai mai multe zile fara sa mananci deoarece organismul are nevoie ca sa nu ajunga subnutrit.sau....in caz ca ti-a trecut si in urmatoarele zile nu mai iti apar astfel de stari atunci inseamna ca a fost doar o simpla indigestie asa cum ziceai tu de la prostiile pe care le-ai mancat.insa ai grija alta daca sa te alimentezi mai sanatos! sper ca te-am ajutat. funda?

| Crissxxx a răspuns:

Am vomitat int-o zi toata ziua si am mancat niste paine prajita cu oleaca de iaurt si m-am simtit excelent, insanatosire grabnica, succes happy!

| gugulina97 a răspuns:

Ai facut infectie la stomac si eu am facut du-te la farmacie si i-a amoxacilina :* big hug sa te faci bine funda?big grin

| 766544 a răspuns:

Du-te la un medic happy