| Mada4ghn a întrebat:

DAU FUNDA!:X Buna. Am 1, 64 m si 61 de Kg. Mi se pare, sau cel putin asa am impresia ca sunt grasa. Am coaja de portocala pe picioara si colacel pe burta. Beau multa apa, adica in jur de 3-4 litri de apa pe zi, grasimi nu mananc deloc(nu imi plac la gust) dar dulciuri recunosc ca mananc destul de multe iar in ultimul timp le am mai redus. Fac baschet de 3 ori pe saptamana si este destul de obositor, iar in fiecare zi, in jur de vreo 2-3 ori pe zi fac exercitii gen abdomene, flotari, etc.In fiecare seara fac infoliere cu celofan si transpir de parca as veni de sub dus, dar totusi nu reusesc sa scap de kg in plus, ar trebui sa am 55-57 de Kg. Plz ajutorpuppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Awndre a răspuns:

Pai folia de celofan nu te face sa slabesti.ci doar sa elimini toxinelehappy. Ai grija putin la ce alimente papi si la combinarea lor. De exemplu, nu manca proteine(carne,lactate) cu carbohidrati(paine,orez, cartofi). Proteinele se mananca cu legume. Dimineata mananca consistent ex: omleta cu salata, iaurt cu cereale la pranz mananca supe/ciorbe iar seara legume cu ceva branzica, carne la gratar/cuptorhappy. Evita prajelile si dulciurile. Fa-ti pofta de dulce de x2 pe saptamana cand simti ca nu mai poti. Paine papa maxim 2 feli pe zi graham/neagra.