| AndradaElisa a întrebat:

Dau Fundaa! Am caninii foarte foarte foarte sus, oare cu aparat dentar se vor restabili perfect? Cat ar trebui sa port aparatul dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

Acum câțiva ani am avut și eu un canin care creștea foarte sus.
Am purtat aparat dentar un an și ceva, timp în care ceilalți dinți s-au aliniat cumva și i-au dat posibilitatea să vină cumva în jos laughing
Nu mi s-a restabilit atât de perfect, încă e puțin mai sus față de ceilalți, dar nu se observă atât de tare.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vârstă ai? tu esti in poză?

| AndradaElisa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, nu sunt eu
Am 15 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AndradaElisa):

Dar daca nu te superi, cine e in poza, este actrită? sau cintareată?

| PeFuga a răspuns:

Intreaba un specialist ortodont care iti poate face un plan de tratament personalizat. In principiu un tratament cu aparat fix durează in jur de 2 ani, dar depinde de problemele pe care le ai... In unele cazuri poti restaura perfect zâmbetul cu ajutorul bracketilor, un alte cazuri rezultatul estetic nu atinge asteptarile...