| anonim_4396 a întrebat:

Dc nu ai voie sa faci baie cand esti pe stop?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LolNope a răspuns:

Difera de la fata la fata.
Eu fac baie in cada cand sunt pe stop si nu patesc nimic, apa nu se murdareste si nici nu imi vine mai tare...
Anul acesta m-a prins la mare si am intrat in bazin cu pantaloni scurti si cu un absorbant si nu mi-a curs deloc.
Mie cand intru in apa mi se opreste...

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai voie sa stai cu fundul in apa fierbinte fiindca accentueaza hemoragia.
De spalat insa, trebuie sa te speli mult mai des, adica ori de cate ori iti schimbi absorbantul (la maxim 6 ore), plus dupa fiecare scaun.

| Esperança a răspuns:

Cand esti pe stop recomandat e sa faci dus, nu fierbinte ci caldut, pentru ca nu e bine sa stai prea mult in apa deoarece poti face hemoragie.

| Konata a răspuns:

Din cate stiu eu, daca faci baie cand esti pe stop, faci chist pe ovare.

| n1na a răspuns:

Ai voie sa faci baie numai sa ai grija sa nu fie apa prea fierbinte si sa nu stai prea mult.Sunt multe lucruri care cica sunt interzise in timpul menstruatiei dar difera de la organism la organism.

| Ella3133 a răspuns:

Ideea e sa nu stai cu picioarele in apa mult tip, de oare ce curge mai mult...

| mytzzy_8364 a răspuns:

Deoarece cand esti pe stop nu ai voie sa stai in apa pentru ca'ti vine mai mult! funda?

| DeeaLoveAngels a răspuns:

Din cate stiu eu si mi s-a intamplat mie poti raci jos...si e foarte naspa...

| abdcfan4ever a răspuns:

Poti sa te speli dar sa nu stai cu bazinul in apa deoarece fluxul e mai abundent si apa se "murdareste". Poti face hemoragie interna daca apa e prea calda si stai prea mult in apa.