| pentzy a întrebat:

De 1-2 ani nu pot indoi mana dreapta in exterior de la incheietura dintre brat si palma. Nu imi aduc aminte sa fi avut vreo fractura sau chestii de genul, dar stiu ca acum mult timp m-am trezit intr-o dimineata cu o durere foarte mare la incheietura(probabil ca am dormit pe ea), insa nu stiu daca aceasta dificultate e de atunci. Nu pot sa stau bine rezemat cu palma de perete sau sunt unele momente in care pot face flotari numai in pumni pentru ca nu mi se indoaie destul mana ca sa stau cu palmele pe pamant. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mergi la medicul de medicina sportiva.Si eu am avut ceva asemanator (m-am accidentat la antrenamente ) si am facut niste infiltratii, cateva zile, in incheietura si am scapat.Ma mai doare cand se schimba vremea si este umezeala mare dar pot folosi mana normal.

| Lora a răspuns:

O fi luxatie mai bine mergi si faci o ecografie si afli raspunsul concret

| Ady00pk a răspuns:

Daca nu e umflata, vinetita.etc incearca sa ii arati ca tu esti seful si tu o controlezi nu ea pe tinehappy incepe cu multe exercitii, va fi multa durere la inceput dar eu asta as face! Stii cum sunt filmele alea cand un luptator isi rupe piciorul si dupa cativa ani de spitalizare revine in forta! si incepe antrenamentul ala greuhappy (daca ai vazut undisputed 3 intelegi perfectbig grin)
Sfatul asta ce ti l-am dat eu este doar in caz ca nu ai probleme grave cu ea si nu se umfla etc. Te v-a ajuta foarte multhappy bafta si motivatie big grin