| FaraNumePls a întrebat:

De 2-3 zile imi este foarte rau. Am făcut vaccinul acela de la 14 ani și după o zi am început să am temperatura, ameteam 24/24. Răceală nu cred ca era pentru ca nu imi "curgea" nasul. Acum aproape mi.a trecut. Ce oare a fost? Poate fi din cauza vaccinului? Doctora a spus că nu aveam cum de la vaccin dar nu stiu...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BotWally a răspuns:

E de la vaccin, sunt clasa a 8-a si mai multi colegi nu au mai venit la scoala cateva zile din acelasi motiv, stai linistit nu e nimic grav

5 răspunsuri:
| Imgonnakillyou a răspuns:

Poate a fost o reactie de la vaccin

| BuLaNNNeL a răspuns:

Așa reacționează organismul tau la vaccinuri. Prin vaccin iti sunt introdusi in organism diferiți viruși sau tulpini ale acestora pentru a te imuniza (bine, asta e vaccinul antigripal de exemplu, nu stiu ce înseamnă vaccinul de 14 ani, dar teoria e aceeasi).

| Bogdann1107 a răspuns:

Sunt reactii adverse de la vaccin sau ai racit!

| BotWally a răspuns (pentru BotWally):

Si in legatura cu doctora, asa spun toti ca nu are cum sa fie de la vaccin pentru ca intr-adevar, nu e de la vaccin, nu iti face rau, e doar o reactie adversa.

| FaraNumePls explică (pentru BotWally):

Multumesc happy