| CrazyKiddd a întrebat:

De 2 luni tot imi fac analize de sange la hematologie pentru ca mi s-au inflamat toti ganglionii.Saptamana trecută mi-am făcut din nou si au iesit unele chestii nașpa asa ca medicul mi-a făcut o radiografie la plămâni.Din analizele pe care le-am făcut si întrebările lui imi dau seama ca se gândește la un limfom.A doua zi dupa ce mi-a recoltat sange am fost sa iau rezultatele si cand am întrebat de radiografie am observat ca a schimbat subiectul si se grăbea foarte tare.Mi-a zis sa revin dupa Paste, sa stau câteva zile in spital si sa imi facă mai multe analize.Ar trebui sa imi fac griji? Nu înțeleg de ce nu a zis nimic de radiografie.Am citit pe internet ca radiografie toracică este elementul cheie in diagnosticarea Limfomului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| jmekerashu a răspuns:

Dacă medicul de la analize nu e mama ta, atunci nu are nici un motiv să ascunda asta de tine. Probabil diagnosticarea nu e exactă și nu vreau să te sperie de pe acum. Cum vor ști exact ce ai - îți vor comunica stai liniștit. Ar fi bine să întrebi ce fel de teste ți-au făcut. Asta ar putea să îți sugereze mai multe lucruri - http://www.i-medic.ro/analize/testarea-ceruloplasminei