| anonim_4396 a întrebat:

De 2 zile am o senzatie neplacuta la limba, de fapt limba si gat intre ele...simt acolo unde se termina limba cand sa inghit ma tine ceva ma irita ceva ce poate fii e ceva grav? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| FlorenceVi a răspuns:

Nu-i nimic grav, poate fi de la o bautura fierbine sau de la coaja de paine care te-a "racait" pe gat. Ia Strepsils drajeuri si-o sa fii bine intr-o zi.

| suffarstar a răspuns:

Ai amigdalitele unflate, mare chestie laughing! Bea ceai fierbinte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ai amigdalele inflamate sau chiar infectie. Mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai deci nu radeti ca ma p*s pe mine rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aa da si observ apare aceasta, jignire'usturime dupa ce mananc...

| Mikhtarian a răspuns:

Nu te mai gandi si iti trece, ori ai amigdalele imflamate.

| adishorMS a răspuns:

N-ai avut niciodata amigdalita?(inflamarea amigdalelor) bravo tie e normal la inghitire sa te doara, ceai fierbinte sau gargara cu sare, la medic iti va da antibiotice, tu alegi
ca o raceala tratata trece in o saptamana, daca o tratezi scapi de ea in 7 zilewinking

| nursa a răspuns:

Inceputul unei viroze respiratorii ( raceala ) sau lipsa de Calciu ( dar asta cuprinde mai multe simptome ), sau leziuni minore provocate de bolul alimentar big grin