| Mihai1389 a întrebat:

De 2 zile incerc sa fac scaun si nu reusesc mereu cand ma screm mi se umfla gaura, scuze.
Help me.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti constipat pune intr-o cana de lapte o lingura de gem(dulceata) si o lingura de drojdie.
Amesteca bine.
Bea toata cana.
Cu siguranta vei"iesi".
E garantat 100%.

| Floryn9 a răspuns:

Du-te la medic sau la o farmacie.

| AdreAdre a răspuns:

Du-te la farmacie. Este un sirop numit Debridat, costa in jur de 10 lei. ia siropul si o seringa gradata daca ai, daca nu cumperi de la farmacie. Ia 10ml de Debridat de 3 ori pe zi (ca sa te c.aci prima zi poti poti lua o data la 4 ore). Daca nici cu asta nu merge, du-te la doctor.

| Kryeno a răspuns:

Salut!
Mergi la farmacie și cumpără-ți un laxativ - poți ruga personalul farmaciei să-ți recomande unul.

| Ajatara a răspuns:

Incearca cu prune uscate sau cafea neagra.Nu au efecte secundare ca si medicamentele.