| andruca a întrebat:

De 3 luni am amenoree(lipsa menstruatiei). nu am facut nimic, absolut nimic deosebit, nu mi-am inceput viata sexuala...am menstruatie de 4 ani. poate fi ceva grav? exista remedii naturiste pentru asta? va rog, ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este grav si nu poti apela la remedii naturiste fara sa stii ce ai. Oricum, ai amanat foarte mult vizita la medic, asa ca saptamana asta e obligatoriu sa mergi la ginecolog. Fiind virgina nu te va consulta ca pe femei, iti va face o ecografie si poate niste analize de sange.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar daca nu ti-ai inceput viata sexuala posibil sa fie o dereglare hormonala, cel mai bine e sa mergi cu mama ta la un medic ginecolog, el va sti ce este de facut, e bine totusi sa nu amani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu patesc asta cand sunt stresata sau in urma consumului anumitor ceaiuri(ex. ceaiul verde).