| 91Ellii a întrebat:

De 3 zile am observat ca sangerez in urma scaunului. Am dureri similare cu ale tale. Ma inteapa puternic in capul pieptului, deseori simt ca mi se opreste respiratia, intr-un fel am impresia ca intru in panica datorita intepaturilor puternice de sub coase, din zona abdomenului si mai ales stomacului. Mi se intampla adesea dupa ce mananc sau cand am o stare de nervozitate. Am fost la medic ieri si m-au informat ca am helicobacter pylori si gastrita. Mi-a recomandat omez si nospa pentru am calma durerile, regim alimentar strict, iar sambata merg dupa rezultate. Va rog, cititi si sfatuiti-ma, multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti constipată?

| Empathizer a răspuns:

Daca sangerezi dupa scaun, cu sange proaspat, rosu, asta nu are legatura cu gastrita, e ceva suplimentar. O fisura anala sau, poate, hemoroizi. Mergi sa te consulte si un chirurg.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Du-te la un doctor, el stie cel mai bine, spune-i problema ta, si el te va ajuta sa scapi, du-te cat mai repede sa nu ti se intample ceva, te-am pupat;*