| anonim_4396 a întrebat:

De 3 zile mi se tot zbate ochiul stang? De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| silvius162003 a răspuns:

Hello,

Ochiul se zbate de la o carenta de calciu din organism.
Eu folosesc calciu de la Nutrilite o firma cu peste 70 de ani experienta in domeniul suplimentelor.
Pentru mai multe detalii imi poti scrie pe Skype: silviu_office

10 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

De la oboseală sau te-a prins curentul!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu stiu, dar cel mai bine du-te la un oftalmolog

| Felys a răspuns:

Si eu am patit asta acum o luna si am baut apa cu lamaie o luna si a trecut, am mai luat si niste pastile de echinaceea, era destul de deranjant, dar a trecut cam la o saptamana dupa ce am inceput acest tratament

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei spasmele astea apar din cauza lipsei de calciu.

| DraudeS a răspuns:

Deranjarea unui nerv ocular de catre ceva, lipsa de calciu, sau poate fi pe fond nervos.

Sanatate!

| DedeeAndreea a răspuns:

E de rău.Se va întâmpla un necaz.

| Assu53 a răspuns:

Nu va mai luati dupa tampeniile din poporwinking alea sunt vrajeli, porcarii, adevarul este ca ai lipsa de calciuwinking si nici nu te-ai hranit asa de bine in ultimul timp, si nu seintampla doar la ochi ca sa zic asa chestia asta, cateodata la unele persoane se mai intampla si la alti muschi, la picior de exemplu cand te pomenesti cu el ca iti ia razna muschiul big grin Ochiul se mai zbate si de la STRES, OBOSEALA, DESHIDRATARE, chiar si consumul in exces de cafea sau alte chestii poate duce la spasmele ochilor. Sper ca te-am ajutat sa intelegi adevaratele motivewinking

| SimionAlexandru a răspuns:

Si eu am patit asa, uneori. Si inca mi se mai intampla cateodata. Nu e nimic grav. Sunt multe superstitii privind asta, insa nu sunt superstitios tongue Acum depinde de tine.
Iti doresc o zi superba, Lovex3x :-)

| zzzupduck a răspuns:

Se zice ca daca ti se zbate ochiul stang ai ghinion... [daca ti se zbate ochiul drept ai noroc]

| ClaudiaMaria01 a răspuns:

Pai...Lipsa de calciu...:*