| omlet_4875 a întrebat:

De 4 zile am dureri intepatoare in zona buricului si putin mai sus(la atingere)... ce poate sa fie si e motiv sa merg la medic sau trece de la sine intr-un final?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Am avut si eu simptome din astea mai demult si am fost operata de urgenta. Sfatul meu este sa te duci la un medic gastroenterolog bun si eventual sa-ti faci o ecografie abdominala si sa aflii cauza. Dupa parerea mea este ceva destul de grav, mai ales daca aceste intepaturi vor fi asociate si cu constipatie.

| omlet_4875 explică:

N-are treaba cu stomacul... dureri abdominale, accentuate in jurul buricului aparute parca de niciunde... n-am facut eforturi sau nu m-am lovit. probabil o sa treaca de la sine. mersi oricum