| SooJin a întrebat:

De 4 zile am mancarimi pe tot corpul (ceafa, genunchi, piept, palma, talpa, pe spate etc) si imi da o senzatie de iritare continua, pentru ca nu ma pot concentra sa fac nimic altceva. Mentionez ca in zonele unde am mancarimea nu am nici o bubita, nu este nimic rosu. Acum 2 ani am mai avut problema asta, dar nu inteleg cum, a disparut dupa o saptamana de la sine.
Despre ce credeti ca poate fi vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| dbigiu84 a răspuns:

Cauzele pot fi pielea uscată sau celulele moarte în cazul in care nu ai niciun semn de piele iritată.
Îți recomand o cremă hidratantă in locurile unde simți senzația de iritare.
Dacă nu va trece în cateva zile, adresează-te unui medic.

| HerloAntonio a răspuns (pentru dbigiu84):

Ești alergic la ceva.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti alergic la ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiDaniel2000 a răspuns:

Poate sa fie o alergie

| 48538 a răspuns:

Iritatie. Ai intrat in contact cu ceva infectat, cum ar fi un animal sau un aer foarte poluat? Poate fi de la o alergie.