| intrebare9000 a întrebat:

De 5 ani de zile nu imi mai cresc unghiile, e ceva grav? Nu stiu cauza dar in ultimii ani am baut cel putin 2l de cola si am decis sa ma las. As putea sa iau ceva vitamine? Daca da, de care?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Morcov trebuie sa bei suc de morcovi si sa maninci morcovi cruzi au vitamina A sunt buni pentru ochi imbunatateste vederea, nu cred ca de la cola nu i ti mai cresc unghiile, o fi ceva genetic, esti fată ca nu ai spus.

| intrebare9000 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt baiat. nu ma deranjeaza ca nu mi cresc unghiile dar ma gandeam ca o fi ceva lipsa de calciu